Ugljik se ne skladišti samo u šumama diljem svijeta, već i u zdravim tlima koja upijaju vodu i postaju osnova za bujnu vegetaciju i stanište za mnoge vrste. Međutim, ova prirodna ravnoteža može biti poremećena kada se zemljište stalno i kontinuirano koristi za nekontroliranu ispašu stoke. Ovdje počinje naš projekt koji se proteže na 2 milijuna hektara u sjevernoj Keniji. Uspostavom održivijih, kružnih metoda ispaše, zemlja ima vremena da se oporavi i ostane zdrava. Mala promjena s velikim utjecajem na zaštitu klime i dobrobit lokalnih zajednica: uz pomoć više ugljika pohranjenog u tlu, tlo također može pohraniti više vode tijekom sušnih razdoblja, pomažući lokalnim zajednicama u upravljanju učincima klimatskih promjena i suša.
Iz perspektive bioraznolikosti, poboljšani travnjaci i bolja ispaša također će značiti zdraviju stoku i ekosustave, kao i stanište za lokalne divlje životinje, koje uključuju četiri endemske ugrožene vrste: crnog nosoroga, Grevyjevu zebru, mrežastu žirafu i beisa antilopu.
Potpora projektu također ima značajan utjecaj na egzistenciju lokalnih zajednica, jer će pomoći u diverzifikaciji prihoda zajednice, zapošljavanju, nabavi sirovina i podršci specifičnim potrebama zaštite prirode u koje je uključena - uključujući čistu vodu, obrazovni i infrastrukturni projekti kao što su školski domovi, smještaj za nastavnike, osiguranje vodne infrastrukture, izgradnja i održavanje zdravstvenih ustanova.